Events
Apr 24
Track & Field High School
Kasson-Mantorville Junior High
All Day Kasson-Mantorville High School
Apr 25
Track & Field High School
Hopkins Invitational
All Day Hopkins High School
Track & Field Middle School/Jr High
Chatfield Jr High Mega Meet
All Day Chatfield High School
Track & Field High School
Metro West Conference Relays
All Day Robbinsdale Cooper High School
Track & Field High School
Big 9 Triangular - Austin
All Day Austin High school
Track & Field High School
Big 9 Triangular - Rochester JM
All Day Rochester John Marshall
Track & Field High School
Roseville Varsity Invitational
All Day Roseville High School
Apr 27
Track & Field High School
Cougar Invitational
All Day Lakeville South High School
Track & Field High School
Tiger Relays
All Day Stewartville High School
Track & Field High School
Klas-Kronebusch Invitational
All Day Wabasha-Kellogg High School
College Track & Field
Bolstorff Twilight Meet
All Day Macalester College
Track & Field High School
Mounds View 9th Grade Boys Invitational
All Day Mounds View High School
Apr 28
Track & Field High School
Hamline Elite Meet
All Day Hamline University
Track & Field High School
Don Fineron Panther Invitational
All Day Spring Lake Park High School
Track & Field High School
Duluth East Invitational
All Day Duluth East High School
Apr 29
Track & Field High School
Eden Prairie Booster Invitational
All Day Eden Prairie High School
College Track & Field
Janis Rider Meet
All Day Macalester College
College Track & Field
Drake Alternative
All Day Gustavus Adolphus College
Road Race
Anoka County 4-H 5k
All Day Bunker Hills Regional Park
May 01
Track & Field High School
New Hampton Chickasaw Boys Invitational
All Day New Hampton High School
May 02
Track & Field High School
Crimson Invitational
All Day Maple Grove High School
Track & Field High School
Metro East Conference Boys Relays
All Day Hastings High School
Track & Field High School
Big 9 Triangular - Austin
All Day Austin High school
Track & Field High School
Big 9 Triangular - Rochester JM
All Day Rochester John Marshall
Track & Field High School
Bob Stewart Invitational
All Day Mounds View High School
May 04
Track & Field High School
Lake City Meet #2
All Day Lake City High School
Track & Field High School
NCC Girls Conference Championships
All Day Iowa Falls-Alden High School
Track & Field High School
Chuck Ranthum Invitational
All Day Byron High School
Track & Field High School
CIML Metro Conference Championships
All Day Des Moines East High School
College Track & Field
Luther vs. Wartburg Dual
All Day Luther College
May 05
Track & Field High School
Edina Invitational
All Day Edina Community Center
Track & Field Middle School/Jr High
Lake City Meet #3
All Day Lake City High School
Track & Field High School
Wayzata Relays
All Day Wayzata High School
Track & Field Middle School/Jr High
Austin Jr High Invitational
All Day Austin High school
May 06
Track & Field High School
Redhawk Invitational
All Day Minnehaha Academy
College Track & Field
Meet of the UnSaintly
All Day Hamline University
Road Race
Cinco Du Mayo
All Day Square Lake Park
May 07
Track & Field High School
SEC JV Championships Girls
All Day Mounds View High School
May 08
Track & Field High School
Central Springs Relays
All Day Central Springs High School
May 09
Track & Field High School
True Team Section 4A
All Day Maple Lake High School
Track & Field High School
True Team Section 5AAA
All Day Mounds View High School
May 10
Track & Field High School
True Team Section 7AAA
All Day Chanhassen High School
May 11
Track & Field High School
Dave Sieben Invitational
All Day Melrose Area High School
College Track & Field
Iowa Conference Outdoor Championships
All Day Buena Vista University
Track & Field High School
True Team Section 5AA
All Day Fridley High School
Track & Field High School
Roseville Girls JV Meet
All Day Roseville High School
May 12
Track & Field High School
Matt Kero Invitational
All Day Duluth Denfeld High School
Track & Field Middle School/Jr High
Stewartville 7th & 8th Grade Meet
All Day Stewartville High School
College Track & Field
MIAC Outdoor Championships
All Day Hamline University
May 13
Track & Field High School
Three Rivers Conference Championships
All Day Wabasha-Kellogg High School
Track & Field High School
Hiawatha Valley League Conference Championships
All Day Stewartville High School
May 15
Track & Field High School
SCC Girls JV - Shakopee
All Day Shakopee Junior High school
May 16
Track & Field High School
Lake Conference Championships
All Day Wayzata High School
Track & Field High School
MCAA Conference Championships
All Day Hastings High School
Track & Field High School
Pine Island Varsity/JV
All Day Pine Island Elementary School
Track & Field High School
Big 9 Triangular - Austin
All Day Austin High school
Track & Field High School
Big 9 Triangular - Rochester JM
All Day Rochester John Marshall
Track & Field High School
Greenslit Relays
All Day Irondale High School
May 17
Track & Field High School
Metro West Conference Championships
All Day Chanhassen High School
May 18
Track & Field Middle School/Jr High
HVL Jr High Track Meet
All Day Stewartville High School
Track & Field High School
Shakopee Last Chance
All Day Shakopee Junior High school
Track & Field High School
IMAC Conference Championships
All Day Providence Academy
Track & Field High School
Rochester All City Meet
All Day Rochester John Marshall
May 20
Track & Field High School
Terry Nutter Classic
All Day St. Francis High School
Road Race
OK 5k
All Day Oak Knoll
May 22
Track & Field High School
WIAA Regional - Monroe
All Day Monroe High School
Track & Field High School
Lake Conference Boys 9th & 10th Grade Championships
All Day Wayzata High School
May 23
Track & Field High School
Suburban East Conference Championships
All Day East Ridge High School
Track & Field High School
MSHSL Sub-Section 4 - Byron
All Day Byron High School
Track & Field High School
Minneapolis Conference Championships
All Day Minneapolis Southwest HS
Track & Field High School
South Suburban Conference Championships
All Day Lakeville South High School
Track & Field Middle School/Jr High
Classic Lake Conference Middle School Championshps
All Day Wayzata High School
May 24
Track & Field High School
Mississippi 8 Conference Championships
All Day Chisago Lake High School
May 25
Track & Field High School
MSHSL Sub-Section - Pequot Lakes
All Day Pequot Lakes High School
May 26
Track & Field Middle School/Jr High
Addidas Junior High Elite Meet Meet
All Day Kasson-Mantorville High School
May 28
Track & Field USATF & AAU
Park Flyers Season Opener
All Day St. Louis Park High School
May 31
Track & Field High School
MSHSL Section 5AA Championships
All Day Hamline University
Jun 01
Track & Field High School
MSHSL Section 1AA Championships
All Day Lakeville South High School
Track & Field High School
MSHSL Section 4A Championships
All Day Minnehaha Academy
Jun 03
Road Race
I Love Burnsville 5k
All Day Burnsville, MN
Jun 04
Track & Field USATF & AAU
Track Minnesota Invitational
All Day Brooklyn Center High School
Jun 09
Track & Field High School
MSHSL State Track & Field Championships
All Day Hamline University
Jun 15
Track & Field USATF & AAU
USATF Minnesota Junior Olympic Championships
All Day
Jun 24
Track & Field USATF & AAU
AAU Minnesota District Qualifier
All Day Brooklyn Center High School
Jun 29
Track & Field USATF & AAU
AAU Region 14 National Qualifier
All Day Maple Grove High School
Jul 08
Aug 26
Road Race
My First Tri
All Day Rice Creek Chain of Lakes Preserve
Sep 17
Road Race
One Last Tri
All Day Ramsey County Beach